Επαναφορά στις νίκες με μεγάλη εμφάνιση…

January 29, 2021

Image

Η Liverpool επέστρεψε με εμφαντικό τρόπο στις νίκες, κερδίζοντας μέσα στο Tottenham Hotspur Stadium την Tottenham, έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί αποτελεσμάτων και προωθήθηκε ξανά στην τετράδα!

Σκόραρε μάλιστα τρία τέρματα, μετά το 0 στους προηγούμενους τέσσερις αγώνες της στο πρωτάθλημα!

Ακόμη μια νίκη για τον Jurgen Klopp απέναντι στον Πορτογάλο τεχνικό φθάνοντας αισίως στις 5!

Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου με τον Firmino και διπλασίασε τα τέρματα της δύο λεπτά στο 2ο, με τον Alexander Arnold, χρονικά σημεία σημαντικά, για να κτίσει τον νικηφόρο αποτέλεσμα!

Η Tottenham επηρεασμένη από τον τραυματισμό και την αποχώρηση του Kane, μείωσε με τον Hojbjerg στο 49ο, αλλά η επιστροφή δεν ήρθε ποτέ, καθώς ο Mane στο 65ο, έγραψε το τελικό 1-3!

Το γκολ του Σενεγαλέζου ήταν το 70ο με τα χρώματα των Reds και το 800ο που πετυχαίνει η Liverpool εκτός έδρας στην PL…

Η Tottenham ήταν απογοητευτική με πολλά λάθη στην άμυνα αλλά και πενιχρή παρουσία στο επιθετικό της κομμάτι, καταγράφοντας μόλις 3 σουτ!