Ισοπαλίες στο Λονδίνο…

December 28, 2020

Image

Ισόπαλα έληξαν και μάλιστα με το ίδιο σκορ 1-1, τα δύο παιγνίδια που άνοιξαν την 16η αγωνιστική μέρα στην Αγγλία!

Το τρίτο που ήταν προγραμματισμένο στο Goodison, μεταξύ Everton και Man City αναβλήθηκε κι αυτό γιατί πολλαπλασιάστηκαν τα κρούσματα στους Citizens, μετά τους Walker και Jesus, που είχαν διαγνωστεί την Παρασκευή!

Chelsea – Aston Villa 1-1

Image

H Villa έφυγε αλώβητη και από το Stamford Bridge, παρά το ότι δέχθηκε πρώτη τέρμα με τον Giroud στο 34ο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον μόνιμο σκόρερ της τον τελευταίο καιρό El Ghazi στο 50ο και να κρατήσει μέχρι τέλους την πίεση των London Blues, τους οποίους υποσκελίζει στην βαθμολογία με καλύτερη διαφορά τερμάτων!

Ο Grealish ήταν και πάλι ο πιο δημιουργικός παίχτης για τους Villans, σε ακόμη μια καλή παρουσία σε εκτός έδρας παιγνίδι!

Μετά την ήττα από την Arsenal και την κρητική που άσκησε στους ποδοσφαιριστές του, άλλαξε στο μέγιστο την ενδεκάδα του σήμερα ο Frank Lampard, αλλά και πάλι το αποτέλεσμα δεν ήταν η νίκη!

Δύσκολα σκοράρει η ομάδα του, οι νέοι ποδοσφαιριστές δεν βοηθούν, επηρεάζει η απουσία του Ziyech και πρέπει να νοιώθει ικανοποιημένος που βρίσκει τουλάχιστον τις λύσεις από τον παλιό στρατιώτη, που ξέρει πολύ καλά τι θα πει τέρμα!

Το καλό για τον Lamps, ήταν η συνάντηση με ένα πολύ καλό φιλαράκι από τα παλιά στο Stamford Bridge, με τον οποίον σάρωσαν αρκετούς τίτλους στο παρελθόν, για την ομάδα του Δυτικού Λονδίνου!

Man of the match στο παιγνίδι του Λονδίνου χωρίς καμιά αμφιβολία, ο Σκωτσέζος μέσος των Villans!

Crystal Palace – Leicester 1-1

Image

Ισοπαλία και στο Selhurst Park με τον Rodgers να ξεκουράζει πολλούς ποδοσφαιριστές και να ρίχνει ενισχύσεις, όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ, κάτι που τουλάχιστον βοήθησε στο να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας!

Η 342η παρουσία σε πάγκο ομάδας του Roy Hodgson (ξεπέρασε Benitez στην 10η θέση), δεν έδωσε νίκη στους Eagles, που αν και προηγήθηκαν με τον Zaha στο 58ο λεπτό, δέχτηκαν την ισοφάριση στο 83ο, με τον Harvey Barnes!

Τα πράγματα μπορεί να ήταν διαφορετικά στο παιγνίδι, αν ευστοχούσε σε πέναλτι ο Iheanacho στο 19ο λεπτό, το οποίο απέκρουσε ο Guaita!

Η Leicester πέρασε δεύτερη πλέον, αλλά ήταν δύο χαμένοι βαθμοί, στην προσπάθεια που κάνει να κρατηθεί στην 4αδα!