Man City και Brentford, πήραν τα δύο πρώτα εισιτήρια της ημιτελικής φάσης του Carabao Cup (league cup) και ακόμη δύο είναι διαθέσιμα απόψε με την μάχη του Goodison, να δεσπόζει της μάχης των προημιτελικών!

‘Αλλωστε ο Solskjaer δήλωσε ότι θέλει τον 1ο του τίτλο στην United, το ίδιο όμως ψάχνει μετά από χρόνια και η Everton!

Στο άλλο παιγνίδι ο Mourinho, θέλει να επιστρέψει σε νικηφόρα αποτελέσματα απέναντι στην Stoke, στο πρώην Victoria και νυν Bet365 Stadium!

Arsenal – Man City 1-4

Ψες ο δάσκαλος έσπρωξε ακόμη πιο κάτω τον πρώην συνεργάτη του στο Emirates και μάλιστα με το επιβλητικό 1-4 και οι φωνές όλο και πληθαίνουν, για απόλυση του Ισπανού τεχνικού, πόσο μάλλον το ντέρμπι του Boxing Day με Chelsea, να έπετε!

Στάθηκε καλά ένα ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Martinelli, που επέστρεψε στην αρχική ενδεκάδα μετά από 9 μήνες και η δική του καλή δουλειά, έφερε το γκολ ισοφάρισης του Lacazette, στο 32ο λεπτό, μετά το γρήγορο γκολ του Jesus στο 3ο!

Gabriel Martinelli is a doubt for Arsenal's Boxing Day clash with Chelsea

Με την αποχώρηση του νεαρού Βραζιλιάνου, νωρίς στο 2ο ημίχρονο (κακώς γύρισε έτσι κι αλλιώς έπρεπε να προστατευτεί από τον προπονητή του), η Arsenal κατέρρευσε πλήρως, κυρίως με το λάθος του Runarsson στο φάουλ του Αλγερινού (πλήρωσε άδικα, με βαριούς χαρακτηρισμούς, το τίμημα των αντιδράσεων των Gunners, για την γενική εικόνα και αναγκάστηκε να διαγράψει τον λογαριασμό του στο Twitter!) και δέχτηκε την βαριά ήττα!

Σκόρερ στο 55ο, 57ο και 73ο οι Mahrez, Foden, Laporte και η City στα ημιτελικά περιμένει αντίπαλο απόψε, για να διεκδικήσει τον 4ο συνεχόμενο τίτλο στον θεσμό!

Brentford – Newcastle 1-0

Image

Tο καλοκαίρι έφθασε πολύ κοντά να παίξει για 1η φορά στην Premier League, ψες απέδειξε το γιατί!

Κέρδισε την Newcastle, με γκολ του Joshua Dasilva 66ο λεπτό και περιμένει αντίπαλο απόψε για την ημιτελική φάση!