Με εμφαντική νίκη πέρασαν από Elland Road οι Foxes!

November 3, 2020

Image

Με πρωταγωνιστή τον Youri Tielemans, που πέτυχε δύο γκολ και τον Jamie Vardy να σκοράρει και πάλι η Leicester πέρασε από ακόμη μια δύσκολη έδρα μετά το Etihad και Emirates, πετυχαίνοντας την 4η εκτός έδρα νίκη της, που την έφερε στην 2η θέση της βαθμολογίας!

Το ξεκίνημα των Foxes ισοφαρίζει την συγκομιδή βαθμών στους 15 κάτι που πέτυχε ξανά πριν από 20 χρόνια!

Άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ με τον Barnes στο 2ο λεπτό, έγραψε το 0-2 στο 21ο με τον Tielemans και παρά το ότι μείωσε η Leeds με τον Βορειοιρλανδό Dallas, ενώ είχε και δοκάρι στην συνέχεια, ήρθε το 1-3 με τον Vardy στο 76ο και έκλεισε την μεγάλη νίκη με πέναλτι του Tielemans στις καθυστερήσεις!

Ήταν το 9ο συνεχόμενο εκτός έδρας τέρμα για τον Άγγλο επιθετικό!

Back to back ήττες για την Leeds κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά με τον Bielsa στο τιμόνι!