Νικηφόρα οι ομάδες του Manchester…

October 18, 2020

Image

Το Manchester πανηγύρισε δύο νίκες στην χθεσινή 5η αγωνιστική μέρα στην Premier League, με την ομάδα του Pep Guardiola να περνάει πολύ πιο εύκολο απόγευμα, παρά το ότι δείχνει το τελικό 1-0, αφού ο μαθητής του Mikel Arteta, επέλεξε για ακόμη μια φορά λάθος πρόσωπα και τακτική (όπως και στο Liverpool) στον αγώνα και έχασε με κατεβασμένα τα χέρια, από μια ανώτερη αντίπαλο!

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ο Sterling στο 23ο λεπτό.

Image

Επιστροφή του Aguero μετά από τέσσερις μήνες απουσίας!

Δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη στο Tyneside για την United, στο τελευταίο χρονικά παιγνίδι της ημέρας, αφού μόλις στο 86ο κατάφερε να λυγίσει την Newcastle, με τον Fernandes να σκοράρει και να φθάνει στο τέλος στο επιβλητικό 1-4 και αφού πρώτα ο ίδιος είχε απολέσει πέναλτι στο 58ο!

Image

Αυτογκόλ του Shaw πολύ νωρίς και ισοφάριση από Maguire στο 23ο, ήταν το σκορ που κράτησε μέχρι τα τελευταία λεπτά και το γκολ του Fernandes, δύο γκολ στις καθυστερήσεις από Van Bissaka και Marcus Rashford, έφεραν την μεγάλη νίκη ανακούφισης και ηρεμίας, στην ομάδα του Solksjaer!