Ποιο ντέρμπι; Οι Spurs άλωσαν το Trafford!

October 4, 2020

Image

‘Ενα 1ο ημίχρονο που θα ήθελε να ξεχάσει ο Solskjaer και οι παίχτες του, βρήκε την Tottenham να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το ευρύ 1-4, εκμεταλλευόμενη τα πολλά αμυντικά λάθη των κόκκινων διαβόλων και το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την κόκκινη του Martial στο 28ο λεπτό του αγώνα!

Σε μεγάλη μέρα, όπως και στο St Marys, ήταν το δίδυμο Kane και Son που σκόραραν από δύο τέρματα, αλλά και ολοκληρωτική υπεροχή για την ομάδα του “Special One”, που έφθασε στο εκκωφαντικό 1-6!!

Τριγμοί στο Old Trafford, δύσκολες στιγμές για τον Νορβηγό τεχνικό, μια μέρα πριν την λήξη της μεταγραφικής περιόδου και ενώ είναι πολύ κοντά για να ανακοινωθεί ο Cavani!

Κι όμως το παιγνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την United, με το εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Fernandes, πριν καν συμπληρωθεί το 2ο λεπτό!

Χαρά που δεν κράτησε όμως για πολύ, αφού τα “παιδικά” λάθη στην άμυνα των γηπεδούχων, έφεραν την ανατροπή του σκορ, από τα τέρματα των Ndombele και Son στο 4ο και 7ο λεπτό!

Η κόκκινη του Martial σε κτύπημα πάνω στον Lamela στο 28ο, έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα, καθώς η Manchester δεν επανήλθε ποτέ, αντίθετα η Tottenham συνέχισε να σκοράρει με τους Kane (30′,79′ πέναλτι), Son 37o και Aurrier 51o, έφθασε στο εκπληκτικό 1-6!!

Μεγάλη νίκη για τον Πορτογάλο τεχνικό, που κάθε φορά που πατάει Old Trafford, σίγουρα κουβαλάει τις αρνητικές στιγμές που πέρασε και την απόλυση του, αν και ο ίδιος επιμένει ότι μόνο φίλους έχει στο Manchester!!

Επιπλέον η ομάδα του βγάζει με τον καλύτερο τρόπο ένα πολύ δύσκολο και κουραστικό πρόγραμμα με μαζεμένους αγώνες!