Εκπλήξεις στο Carabao!! Άνετα η United…

September 23, 2020

Image

Αν και περίμενε μέχρι το τέλος να εδραιωθεί στο σκορ η Man Utd, έχοντας πολλούς βασικούς στην ενδεκάδα της, πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Luton και στον επόμενο γύρο του Carabao Cup

Αυτή ήταν η 50η νίκη του Ole Gunnar Solskjaer στον πάγκο της United!

O Dean Henderson έκανε ντεπούτο με τους “κόκκινους διαβόλους” και δήλωσε πανευτυχής για ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα!

Ένα πέναλτι του Mata, έδωσε το έναυσμα της νίκης στο 44ο λεπτό, αλλά περίμενε μέχρι το 88ο με Rashford και 90ο Greenwood λεπτά αντίστοιχα, με ισάριθμα σουτ, να φθάσει στο τελικό 0-3!

Η West Ham συνέτριψε την Hull με το ευρύ 5-1 με τους Haller και Yarmolenko να σκοράρουν από δύο τέρματα κι ενώ είχε ανοίξει το σκορ με τον Snodgrass

Στα άλλα δύο παιγνίδια έγιναν οι εκπλήξεις καθώς κέρδισαν οι ομάδες από μικρότερες κατηγορίες!

Η Brentford βρήκε τον τρόπο να πάρει εκδίκηση για την περσινή της αποτυχία να υποσκελίσει την West Brom και να ανέβει αυτή για 1η φορά στα σαλόνια της Premier League, κερδίζοντας την σε ένα πολύ καλό παιγνίδι, μέσα στο Hawthorns, στην διαδικασία των πέναλτι 6-7 και αφού η κανονική διάρκεια του αγώνα τέλειωσε 2-2, με την Brentford να ισοφαρίζει δύο  φορές τους Baggies!!

Στον άλλο αγώνα η Newport της League 2 κέρδισε την Watford, που πέρσι έπεσε από την Premier στην Championship με 3-1, κάνοντας την μεγαλύτερη έκπληξη της βραδιάς!!