Ξεκίνησε όπως ξέρει καλύτερα…

September 22, 2020

Image

Με πρωταγωνιστή τον Kevin De Bruyne, η Man City πήρε το τρίποντο μέσα στο Molineux και ξεκίνησε, ως είθισται τα τελευταία 10 χρόνια – με νίκη – δημιουργώντας νέο ρεκόρ στην Premier League!

O Βέλγος μαέστρος των Citizens, έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 20ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι και ο Phil Foden διπλασίασε τα τέρματα στο 32ο.

Image

Οι Wolves μείωσαν με τον μόνιμο σκόρερ τους Jimenez στο 78ο λεπτό, πίεσαν για την ισοφάριση που δεν ήρθε, αντίθετα ο Gabriel Jesus πέτυχε ένα ιστορικό τέρμα στις καθυστερήσεις, καθώς με αυτό η αγωνιστική άγγιζε τα 44 τέρματα, αριθμός ρεκόρ για την Premier League, γράφοντας το τελικό 1-3!

Στο Villa Park, οι Villains πήραν τον 1ο τρίποντο της χρονιάς, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Konza που ήταν και ο μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης στο 63ο λεπτό, εκμεταλλευόμενοι την αριθμητική υπεροχή που απέκτησαν μόλις στο 12ο λεπτό, μετά την αποβολή του Egan και την απώλεια πέναλτι του Lundstram στο 36ο λεπτό!!

Η Sheff Utd, που ήταν η περσινή έκπληξη του μαραθωνίου, ξεκίνησε με ήδη δύο ήττες φέτος!