Ο Harry σέρβιρε και ο Son εκτελούσε…

September 20, 2020

Image

Η Tottenham άφησε πίσω την ήττα της πρεμιέρας και με τις ψυχολογικές μπαταρίες να γεμίζουν, μετά τις χθεσινές ανακοινώσεις των Baile και Reguilon (έστω και αν είναι παροπλισμένοι), πήγε στο St Marys και σκόρπισε τους Saints, που για ακόμη μια φορά έδειξαν αδυναμίες, όπως και στην πρεμιέρα, με σούπερ πρωταγωνιστή τον Κορεάτη Son και τροφοδότη τον Άγγλο Kane, έφθασε στο επιβλητικό 2-5 επαναφέροντας την ηρεμία στις τάξεις των “Πετεινών”.

Η συνεργασία των Kane – Son ήταν εκπληκτική, με τον Άγγλο επιθετικό να βρίσκει με “κλειστά μάτια” στην κυριολεξία τον επιθετικό παρτενέρ του και με πανομοιότυπο τρόπο πολλές φορές, να αφήνει εκτεθειμένη συνεχώς την άμυνα των γηπεδούχων!

Προηγήθηκαν με τον Ings στο 32ο λεπτό, αλλά αυτό ήταν η απαρχή ενός ανεπανάληπτου επιθετικού ξεσπάσματος των φιλοξενουμένων, που κυρίως είχε να κάνει με την άψογη συνεργασία των δύο προαναφερομένων!!

Στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ισοφάρισε αρχικά, δύο λεπτά στο 2ο ημίχρονο έκανε το 1-2, στο 64ο και 73ο αντίστοιχα, η συνεργασία και πάλι έφερε το 1-4 και στο 82ο ο Mr assist της μέρας Harry Kane, επιβραβεύτηκε με ένα δικό του τέρμα, μετά από σουτ του Lamela στο δοκάρι και tap in στην επιστροφή, για να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο την μέρα για τον ίδιο αλλά και τους Spurs!!

Η Southampton κατάφερε να πετύχει ακόμη ένα γκολ από το σημείο του πέναλτι και πάλι με τον Ings στο 90ο λεπτό, απλά για να αυξήσει τα δικά του τέρματα σε δύο!