Εκτός έδρας υπόθεση για Foxes και Toffees…

September 13, 2020

Image

Με δύο παιγνίδια συνεχίστηκε η 1η αγωνιστική μέρα στην Αγγλία, με τις ομάδες που ταξίδεψαν στις έδρες των αντιπάλων, να φεύγουν με το τρίποντο!

Με την απουσία του κόσμου, οι έδρες αποδυναμώνονται και δεν είναι τυχαίο ότι είχαμε τέσσερα διπλά σε έξι αγώνες μέχρι στιγμής!

Στο Hawthorns η West Bromwich όπως και η Leeds χθες επέστρεψε στην μεγάλη κατηγορία με ήττα!

Βρήκε απέναντι της μια πολύ καλή Leicester (κυρίως στο 2ο ημίχρονο) και τον Vardy να αρχίζει με πάρτι, την υπεράσπιση του περσινού τίτλου του πρώτου σκόρερ, υπέστη το βαρύ 0-3!

Δύο πέναλτι του Άγγλου φορ στο 74ο και 84ο λεπτό αντίστοιχα και το γκολ στο ντεπούτο του Βέλγου αντικαταστάτη του Chilwell, Timothy Castagne στο 56ο έδωσαν το τρίποντο στους Foxes!

Στο άλλο παιγνίδι η Everton ξεκίνησε όπως την περίμεναν οι οπαδοί της, μετά τις κινήσεις των τελευταίων ημερών από τον Carlo Ancelotti!

Image

Στην ενδεκάδα βρέθηκαν και οι τρεις νεοαποκτηθέντες Rodriguez, Alan και Doucoure, και η Everton κατάφερε να φύγει από το Tottenham Hotspur Stadium με το τρίποντο, με τον Calvert Lewin να σκοράρει στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, γκολ που ήταν αρκετό, για να ξεκινήσουν με το δεξί οι Toffees!

Η Tottenhmam με την απόδοση της έδειξε το γιατί, πολλοί την θεωρούν ως ομάδα που δεν θα πρωταγωνιστήσει και σίγουρα θέλει πολλή δουλειά, για να επανέλθει στα επίπεδα που βρισκόταν πριν δύο χρόνια!