Άνετη, ωραία και με στυλ, καθάρισε νωρίς…

September 12, 2020

Image

Η Arsenal ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της στην φετινή Premier League, κερδίζοντας μέσα στο Craven Cottage την νεοφώτιστη Fulham με 0-3, στο παιγνίδι που άνοιξε την 1η αγωνιστική μέρα στην Αγγλία.

Η διαφορά ποιότητας φάνηκε νωρίς, με τον Lacazette να σκοράρει το 1ο γκολ της φετινής σεζόν μόλις στο 9ο λεπτό, κάτι που ήταν καθοριστικό στην εξέλιξη του αγώνα!

Με το γκολ αυτό, ο Γάλλος επιθετικός γίνεται ο 1ος ποδοσφαιριστής που σκοράρει για 2η φορά, το 1ο γκολ της σεζόν στην Premier!!

Image

Το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου βρήκε τους κανονιέρηδες να διπλασιάζουν τα τέρματα τους με τον Gabriel να σκοράρει στο ντεπούτο του, μετά από κτύπημα κόρνερ (man of the match) και το σκορ να κλείνει στο 57ο λεπτό, με το καλύτερο γκολ της αναμέτρησης και τον άνθρωπο που δεν σταματά να σκοράρει- Pierre-Emerick Aubameyang- να τελειώνει ιδανικά, με ακόμη μια ασίστ του Willian

Η Fulham δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της Premier League στην πρεμιέρα, υπέπεσε σε πολλά λάθη και θα χρειαστεί πολλή δουλειά για να γίνει ανταγωνιστική!