Η Man Utd ταξιδεύει Γερμανία…

August 5, 2020

Η Manchester Utd πέρασε στην προημιτελική φάση και στο Final 8 της Γερμανίας, μετά που ζευγάρωσε νίκες απέναντι στην Αυστριακή Lasc Linz με συνολικό σκορ 7-1!

Το 0-5 του πρώτου αγώνα πριν από σχεδόν 5 μήνες, έδινε ένα σαφές προβάδισμα στην ομάδα του Solskjaer με αποτέλεσμα να κάνει αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα του και να ξεκουράσει ποδοσφαιριστές για την αναμέτρηση της Δευτέρας.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 55ο λεπτό με ένα ασύλληπτο σουτ του Wisinger, ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με τον Lingard και κατάφερε να πάρει την νίκη με γκολ του Martial στο 88ο λεπτό και αφού μπήκε ως αλλαγή στο παιγνίδι λίγο πιο πριν.

Πλέον σε μονό αγώνα στην Γερμανία θα αντιμετωπίσει την F.C Copenhagen την Δευτέρα το βράδυ.