Σφράγισαν την παραμονή τους τα «σφυριά»!

July 17, 2020

Έχοντας εκπληκτικά ποσοστά ευστοχίας στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο σκόραρε τρεις φορές, η West Ham επικράτησε της Watford στο London Stadium και ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή της στην Premier League και για την επόμενη περίοδο.

Η ομάδα του David Moyes κέρδισε το πιο καθοριστικό παιχνίδι στη σεζόν με 3-1 και με δύο αγώνες να απομένουν είναι στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού έχουν, έχοντας και πολύ καλύτερο συντελεστή τερμάτων από τις συναγωνίστριες της.

Τα «σφυριά» άνοιξαν το σκορ με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος μετά την επανέναρξη, Michail Antonio (μετρά επτά!), ενώ μέχρι το 36′ πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ των Tomas Soucek και Declan Rice. Για τους φιλοξενούμενους μείωσε στην επανάληψη η Troy Deeney.

Με τη σημερινή ήττα η Watford παρέμεινε στο +3 από τη ζώνη υποβιβασμού, έχει όμως με διαφορά το πιο δύσκολο πρόγραμμα από τις ομάδες που κινδυνεύουν αφού θα αντιμετωπίσει Man City (εντός) και Arsenal (εκτός).