Με το… στανιό στο +4

July 14, 2020

Η εμφάνιση της Chelsea δεν ήταν κατά πολύ καλύτερη από αυτή που έφερε την εύκολη ήττα πριν από τρία βράδια στο Bramall Lane (3-1). Η διαφορά ήταν πως σήμερα δεν είχε απέναντι την εξαιρετική Sheff United, αλλά τη χειρότερη ομάδα της κατηγορίας.

Μετά από μια μέτρια εμφάνιση στο “Stamford Bridge”, η ομάδα του Lampard κέρδισε 1-0 τη Norwich χάρη σε ένα γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από τον Giroud, ο οποίος σκόραρε για τρίτο σερί παιχνίδι.

H Chelsea δεν κατάφερε να φτάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης και δεν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Την ίδια ώρα όμως δεν κινδύνευσε καθόλου από την αντίπαλό της (μία τελική, καμία στο στόχο!), η οποία έπαιξε για την… τιμητική ήττα.

Με τη σημερινή επιτυχία οι «μπλε» ανέβηκαν στους 63 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τη Leicester και τη Man Utd, οι οποίες αντιμετωπίζουν τις Sheff Utd (εντός) και Crystal P (εκτός) αντίστοιχα.