Έπεσαν… από τ’ αστέρια οι «αλεπούδες»

July 12, 2020

Ένα εφιαλτικό δεύτερο ημίχρονο και τα πρωτόγνωρα ατομικά λάθη στην άμυνα έφεραν μια απίθανη ήττα για την Leiecster, η οποία μπήκε πλέον σε σοβαρούς μπελάδες.

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με το 23ο φετινό γκολ του Jamie Vardy, η ομάδα του Rodgers έσβησε τους διακόπτες στην επανάληψη και κάνοντας το ένα γκολ-δώρο μετά το άλλο ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 από την Bournemouth, σε παιχνίδι που στο τέλος το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο!

Στη φάση του 2-1, αποβλήθηκε και ο Τούρκος αμυντικός Soyuncu για κλωτσιά στον αντίπαλο εκτός φάσης.

Μετά και τη σημερινή ήττα-σοκ, η Leicester μετρά μόλις μία νίκη στα τελευταία έξι και αν η Man Utd κερδίσει αύριο την Southampton στο Old Trafford θα βρεθεί για πρώτη φορά εκτός τετράδας!

Φιλί ζωής για τα «κεράσια»
Πρώτη νίκη μετά από δέκα αγωνιστικές για την Bournemouth και τι νίκη! Τα «κεράσια» βρέθηκαν κοντά στην ήττα – που θα ήταν ουσιαστικά καταδικαστική – στην επανάληψη όμως έβγαλαν αντίδραση, τιμώρησαν την αντίπαλό, είπαν ευχαριστώ για τα δώρα και έφτασαν σε ένα απίστευτο αποτέλεσμα που τους φέρνει στο -3 από την 17η θέση.

Πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Dominic Solanke, ο οποίος πέτυχε τα δύο του πρώτα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα!