Ασταμάτητοι Διάβολοι πιο κοντά στ΄ αστέρια!

July 9, 2020

Ακόμη ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για την United, αυτή την φορά σε μια έδρα που συνήθως φεύγει με το τρίποντο και η διαφορά από την τετράδα μειώθηκε στον ένα βαθμό, από την 4η Leicester και στους δύο, από την 3η Chelsea!

Η νίκη ήταν απόρροια ακόμη μιας ουσιαστικής και αποτελεσματικής εμφάνισης, στην αξιοποίηση των ευκαιριών, σκοτώνοντας την αναμέτρηση νωρίς, με άψογη λειτουργία της μεσοεπιθετικής γραμμής και με γνώρισμα την συνεργασία των Pogba, Fernandes που σήμερα σκόραραν αμφότεροι.

Η Man Utd προηγήθηκε νωρίς με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Bruno Fernandes στο 27ο λεπτό.

Ήταν το 13ο που κερδίζει φέτος και ισοφάρισε το ρεκόρ των Leicester 15-16 και Crystal Palace 04-05!

Σημαντικό σημείο της αναμέτρησης το γκολ του Greenwood, το οποίο ήρθε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου και έστειλε την United στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων.

Ήταν η 10η συνεισφορά του Greenwood φέτος (γκολ+ασίστ) ο οποίος βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα!

Στο 58ο λεπτό η συνεργασία των Fernandes-Pogba δούλεψε και πάλι, με τον τελευταίο να σκοράρει γκολ για την Utd μετά από 453 μέρες και συγκεκριμένα στον αγώνα με την West Ham τον Απρίλιο του 19!!

Ο Bruno Fernandes με την αποψινή του συνεισφορά, έφτασε στα 7 γκολ και 5 ασίστ, από τον Φεβρουάριο που έκανε ντεπούτο στην Manchester Utd, παραμένοντας αήττητος στην διαδικασία!