Άφησαν το κυρίως πιάτο για επιδόρπιο στο Vicarage!

June 20, 2020

Σ΄ένα μέτριο ποιοτικά παιγνίδι όπου τα σημάδια της διακοπής ήταν έντονα και στις δύο ομάδες, Watford και Leicester, συνθηκολόγησαν στην ισοπαλία με δύο γκολ που ήρθαν στις καθυστερήσεις!

Συγκεκριμένα η Leicester άνοιξε το σκορ με ένα φοβερό διαγώνιο βολέ στο παραθυράκι της εστίας του Foster από τον Chilwell, γράφοντας το 0-1 στο 90ο λεπτό και τα πράγματα έδειχναν ότι θα έφευγε με το τρίποντο, η Watford όμως απάντησε τρία λεπτά αργότερα, με ανάποδο του αμυντικού Dawson,μέσα στην επανορθωτική, σε φάση διαρκείας, μετά από κτύπημα κόρνερ!

Αυτή που καιγόταν για βαθμούς ήταν η Watford, καθώς στα χαμηλά του πίνακα και ο βαθμός, με τα δεδομένα όπως εξελίχτηκαν στο τέλος, κρίνεται χρυσάφι για τους Hornets!

Η Leicester εδραιωμένη στην 3η θέση, μπορούσε να έκανε ακόμη πιο ασφαλή την θέση της, αν κρατούσε το προβάδισμα, όμως κρατάει μια διαφορά οκτώ βαθμών από την 5η Man Utd, στην προσπάθεια της να παίξει ξανά ποδόσφαιρο Champions League…