Νίκη που βγάζει αλήθειες για τους Άγιους!

June 19, 2020

Περίμενε και πως περίμενε το restart ο Daniel Farke, για να επαναφέρει σε τροχιά παραμονής την ομάδα του!

Το ξεκίνημα καλό, πίεσε νωρίς την Southampton ψάχνοντας προβάδισμα ψυχολογίας και αναπτέρωσης ηθικού…

Η συνέχεια όμως έβγαλε αλήθειες, όσο αφορά την φετινή Norwich!

Κακή επιθετικά, σίγησε για ακόμη μια φορά το επιθετικό της όπλο Pukki και στο 2ο ημίχρονο φάνηκε και η κακή αμυντική της λειτουργία, ανεπίτρεπτη για επίπεδα Premier League

H Southampton ήταν καταιγιστική το 2ο ημίχρονο (απίστευτη φυσική κατάσταση μετά την διακοπή), έκλεισε την Norwich στα καρέ της, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της αμυντικά και με πολύ ωραίο βολέ στο 49ο λεπτό του Ings (16ο φέτος) -είχε και δοκάρι στο 1ο ημίχρονο- και με ασίστ του Ings και ελεύθερο βολέ του Amstrong στο 54ο, έφερε το παιγνίδι στα μέτρα της!

Ένα 3ο στο 79ο λεπτό και πάλι με σουτ από το ύψος της επανορθωτικής, του Redmond, έγραψε το τελικό 0-3 και επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Saints και ταυτόχρονα την μοίρα κατά πάσα πιθανότητα των Canaries!

Ήταν η 7η φετινή εκτός έδρας νίκη της ομάδας του Hasenhuttl όπου κατέχει το 5ο καλύτερο ρεκόρ εκτός έδρας!