Τους παρέσυραν στο “Λυκόφως” και τους κατασπάραξαν…

March 1, 2020

Οι Wolves δεν καταλαβαίνουν τίποτα πλέον και σκορπούν πανικό στο πέρασμα τους!

Νέο θύμα τους οι Spurs του Mourinho, που από την μια ψάχνει να βρει το αντίδοτο στις απουσίες των δυο βασικών φορ του, αλλά από την άλλη, το να δέχεσαι τρία γκολ στο Tottenham Hotspur Stadium, ταυτόχρονα αναδεικνύει προβλήματα και στην άμυνα, σπάνιο για ομάδα του Special One!!

H Wolves από την άλλη έκανε ακόμα ένα νικηφόρο ταξίδι στην πρωτεύουσα, καθώς βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά για ακόμη μια φορά όπως αποδεικνύεται φέτος το 2ο ημίχρονο είναι αυτό που τις δίνει βαθμούς!

Η Tottenham προηγήθηκε νωρίς σχετικά με τον Bergwijn που βρέθηκε στην σωστή θέση και πήρε το rebound στην απόκρουση του Patricio από το αρχικό σουτ του Alli στο 13ο λεπτό.

Η απάντηση των λύκων ήρθε στο 27ο λεπτό όταν μια μεταβίβαση από τα αριστερά του Vinagre, βρήκε στην κατάλληλη θέση τον Doherty για να γράψει το 1-1.

Όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα πήγαιναν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο σκορ όμως το σενάριο δεν έλεγε αυτό!

Δράστης με ένα πολύ όμορφο σουτ ο Aurrier ακριβώς στο 45ο, γκολ που κρατούσε για ακόμη μια φορά πίσω στο σκορ με την λήξη του ημιχρόνου τους Wolves!

Το έχει κάνει όμως βίωμα η ομάδα του Nuno Espirito Santo και για ακόμη μια φορά φέτος, μπήκε πολύ καλύτερη ομάδα στο 2ο ημίχρονο!

Αποτέλεσμα αυτού η ενεργοποίηση του εκπληκτικού δίδυμου Jota-Jimenez (βρήκε τον περσινό οίστρο και πάλι) και η ανατροπή του σκορ στο 57ο λεπτό με τον Jota (κορυφαίος του αγώνα) και στο 73ο λεπτό με τον Jimenez μετά από ασίστ του Πορτογάλου!

Η Πορτογαλική αποικία άλωνε το Tottenham Hotspur Stadium, ο Πορτογάλος Mourinho δοκίμασε τις αλλαγές σε 3-4-3 πλάνο, αφήνοντας τους Vertonghen-Alderweireld εκτός, το “gable δεν του βγήκε και οι συμπατριώτες του βρίσκονται σε τροχιά Ευρώπης και γιατί όχι για ποδόσφαιρο Champions League!!