Με την βοήθεια των goalkeepers ισοπαλία στο Goodison!

March 1, 2020

Σε ένα παιγνίδι που οι τερματοφύλακες έβαλαν το χεράκι τους Everton και Man Utd μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο ισόπαλο 1-1.

H Everton μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και σκόραρε πολύ νωρίς με τον μόνιμο σκόρερ της τον τελευταίο καιρό Calvert Lewin και αυτό μετά την γκάφα του David De Gea, καθώς σε ένα ελεύθερο σουτ, κατάφερε και βρήκε τον φορ των Toffees, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει στα δίκτυα!!

Όλα αυτά μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ένα προβάδισμα που κράτησε μόλις 28 λεπτά, καθώς στο 31o λεπτό ένα θεωρητικά ακίνδυνο σουτ από τον Bruno Fernandes και από μακρινή απόσταση, πέρασε κάτω από το σώμα του Pickford και η United έφερε το παιγνίδι στα ίσα.

Και οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το τρίποντο στην συνέχεια αλλά χωρίς αποτέλεσμα, καθώς επικράτησε η δύναμη παρά το καθαρό μυαλό, με αποτέλεσμα να βγουν εφτά κίτρινες κάρτες!

Αποκορύφωμα αυτού, η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Carlo Ancelotti στις καθυστερήσεις του αγώνα!!