Πάλι καλά που πήρε τον βαθμό…

February 29, 2020

Εκτός έδρας απώλειες βαθμών είχε η Chelsea, που έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με τη Bournemouth στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής στην Premier League. Οι «μπλε» προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή μέσα σε ένα τετράλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά λίγο πριν το φινάλε η ομάδα του Frank Lampard ισοφάρισε και πήρε τον ένα βαθμό.

Παραμένει στην 4η θέση ότι κι αν γίνει στα υπόλοιπα παιχνίδια η Λονδρέζικη ομάδα, αλλά εάν κερδίσει αύριο η Man Utd τότε θα βρεθεί σε απόσταση ενός βαθμού. Πάλι καλά που γλύτωσαν την ήττα και πήραν τον ένα βαθμό οι φιλοξενούμενοι, αφού θα κινδύνευαν να μείνουν εκτός τετράδας.

Σκόρερ και των δύο τερμάτων της Chelsea ο Marcos Alonso, που άνοιξε το σκορ στο 33′ και ισοφάρισε στο 85′, με τον Jefferson Lerma στο 54′ να είχε κάνει το 1-1 και τον Joshua King τρία λεπτά μετά να σκοράρει σε κενή εστία δίνοντας προβάδισμα στα «κεράσια».