Με Bruno μυρίζει ομάδα…

February 23, 2020

Ακόμη μια καλή εμφάνιση για την Manchester Utd που συνοδεύτηκε με τρία τέρματα απέναντι σε μια Watford που ήταν καλή πριν το πέναλτι που παραχώρησε ο Foster, αλλά στην συνέχεια έκανε λάθη και τα πλήρωσε με βαριά ήττα!

Ο Bruno Fernandes ήταν για ακόμη μια φορά ο ιθύνων νους των κόκκινων διαβόλων και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος με ανατροπή του από τον Foster, στο 42ο λεπτό.

Τα πράγματα έγιναν πολύ καλύτερα στο 2ο ημίχρονο για τους γηπεδούχους όταν ο Martial με εκπληκτική επινόηση πέρασε την μπάλα ανάμεσα σε Foster και δύο αμυντικούς της Watford, για να πετύχει το 2-0 στο 58ο λεπτό.

Ήταν ένα πανέμορφο τέρμα για τον Γάλλο επιθετικό που πρόσθεσε σε αυτό της Δευτέρας στο Stamford Bridge.

Στο 75ο λεπτό ήταν σειρά του Mason Greenwood να επιδείξει το πηγαίο ταλέντο, σκοράροντας με δυνατό σουτ στην γωνιά της εστίας του Foster και αφού πριν άδειασε με περίτεχνο τρόπο αμυντικό, για να φθάσει έτσι στο επιβλητικό 3-0 η ομάδα του και ταυτόχρονα να συνεχίσει το κυνήγι της 4ης θέσης…