Έπαιξαν επίθεση και έμειναν στην ισοπαλία!

February 1, 2020

Με ένα χορταστικό σε θέαμα και γκολ παιγνίδι άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής μέρας στην Αγγλία.

Leicester  και Chelsea ήθελαν πάση θυσία τρίποντο και το επιζήτησαν από το 1ο σφύριγμα του Lee Mason, όμως παρά τις πολλές φάσεις και ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν στο 1ο ημίχρονο, οι δύο ομάδες έμειναν στο μηδέν!

Η εικόνα άλλαξε άρδην όσο αφορά τα γκολ στο 2ο ημίχρονο και το σκοράρισμα ανέλαβαν δύο αμυντικοί, τουλάχιστον στα τρία τέρματα!

Ο Rudiger ήταν ο πρωταγωνιστής για την Chelsea, σκοράροντας με ισάριθμες κεφαλιές τα τέρματα των Λονδρέζων στο 46ο και 71ο λεπτά αντίστοιχα- και τα δύο από στημένες φάσεις – ανοίγοντας και ισοφαρίζοντας το σκορ!

Ενδιάμεσα οι Barnes και Chilwell ήταν αυτοί που γύρισαν προσωρινά το παιγνίδι για τους Foxes, στο 54ο και 64ο λεπτά, με την Leicester να χάνει εκπληκτικές ευκαιρίες, με Evans και Barnes στην συνέχεια για να πάρει το τρίποντο!

Το ισόπαλο 2-2 αφήνει αναλλοίωτη την διαφορά μεταξύ των δυο στην μάχη 3ης και 4ης θέσης αλλά ταυτόχρονα δίνει ώθηση στους διώκτες των μπλε να σμικρύνουν την διαφορά.