Δεν το πίστευε ότι του… έκλεψαν το πρώτο του γκολ!

January 22, 2020

Aston Villa εναντίον Watford, το σκορ βρίσκεται στο 1-1 και το χρονόμετρο μπαίνει στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων… Στην τελευταία ίσως φάση του αγώνα ο Ezri Konsa κάνει σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και πετυχαίνει το 2-1 για τη “Villa” ξεσπώντας σε έντονους πανηγυρισμούς. Λίγο μετά ο Άγγλος ποδοσφαιριστής έμαθε ότι το γκολ, το οποίο θα ήταν το πρώτο του με τη φανέλα της ομάδας, χρεώθηκε στο συμπαίκτη του Tyrone Mings στον οποίο βρήκε η μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Δεν μπορούσε να το πιστέψει ο Konsa πως του… έκλεψαν το γκολ, αλλά «τουλάχιστον νικήσαμε» είπε λίγο πριν μιλήσει στις κάμερες για το παιχνίδι. Στις δηλώσεις είχε δίπλα του τον Tyrone Mings, αναφέροντας αμφότεροι πως το πιο σημαντικό είναι που η ομάδα πήρε τους τρεις βαθμούς όποιος και να ήταν ο σκόρερ του νικητήριου τέρματος.