Άνετο απόγευμα με «θύμα» τους ουραγούς

January 11, 2020

Με τον Marcus Rashford να σκοράρει δύο φορές και τον Juan Mata να μοιράζει ισάριθμες ασίστ, η Manchester United κέρδισε τη Norwich στο “Old Trafford”. Με τους τρεις βαθμούς οι γηπεδούχοι παρέμειναν στο -5 από την τετράδα, ενώ τα «καναρίνια» συνεχίζουν να είναι στον πάτο της Premier League. Οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με το άνετο 4-0 απέναντι στην ουραγό, έχοντας επίσης στους σκόρερ τους Anthony Martial και Mason Greenwood.

Στο 27′ ο Rashford με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ έπειτα την απίστευτη σέντρα ακριβείας του Mata. Σκόρερ και στο δεύτερο γκολ ο Άγγλος επιθετικός, ευστοχώντας στο 52′ σε εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο νεαρός Williams. Δύο λεπτά αργότερα ο Mata σέντραρε και ο Martial με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Greenwood στο 76′ με συρτό σουτ εκτός περιοχής.

Σημειώνεται πως η σημερινή συμμετοχή του Rashford ήταν η 200η σε όλες τις διοργανώσεις με τη Man Utd, φτάνοντας τα 64 γκολ εκ των οποίων τα 18 στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.