Τα πάρτι του Vardy συνεχίζονται!

December 8, 2019

Ο Jamie Vardy και γενικότερα η Leicester βρίσκονται σε φοβερή κατάσταση και το επιβεβαίωσαν και στο “Villa Park” Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος βρήκε δίχτυα για 8ο σερί αγώνα, σκοράροντας δις, και η Leicester διέλυσε την Aston Villa με 4-1.

Αυτή ήταν η 8η σερί νίκη στο πρωτάθλημα και διατηρήθηκε στο -8 από την πρώτη θέση και δείχνει να είναι η μοναδική ομάδα που μπορεί να συνεχίζει το κυνήγι της Liverpool.

Παράλληλα η ομάδα του Brendan Rodgers άνοιξε τη ψαλίδα από την 3η Manchester City στους 6 βαθμούς, μετά την ήττα της ομάδας του Pep Guardiola στο ντέρμπι με την Manchester United.

Ο Vardy πέτυχε το πρώτο και το τέταρτο γκολ των «αλεπούδων», ενώ σκόραραν επίσης Iheanacho και Jonny Evans, ενώ για την Villa μείωσε σε 2-1 ο αρχηγός της, Jack Grealish.

Μεγάλες νίκες με ανατροπή!
Με το ίδιο σκορ (2-1) αλλά και με ανατροπή επικράτησαν Newcastle και Sheffield Utd των Southampton και Norwich αντίστοιχα.

Η νίκη της Newcastle ήρθε στα τελευταία λεπτά με γκολ του αμυντικού Federico Fernandez (87΄), ενώ είχ ισοφαρίσει με ένα ακόμα Jonjo Shelvey. Σε φοβερή φόρα βρίσκεται ο  Danny Ings, το γκολ του όμως δεν ήταν αρκετό για να φύγει με κέρδος η ομάδα του από το στο “St James Park”.

Η Sheffield United βρέθηκε να χάνει νωρίς στην έδρα της Norwich City, κατάφερε όμως να φτάσει στην ανατροπή χάρη στα τέρματα των Stevens και Baldock στα πρώτα λεπτά του β μέρους.