Τραγικοί για άλλη μια φορά και άκουσαν αποδοκιμασίες!

November 29, 2019

Ένα βαθμό χρειαζόταν η Arsenal για να κλειδώσει μαθηματικά την πρόκριση στους «32» του Europa League, αλλά δεν κατάφερε να τον πάρει. Οι «κανονιέρηδες» έχασαν μέσα στο “Emirates” με 2-1 από την Eintracht Frankfurt, μένοντας έτσι για έβδομο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Τέτοιο αρνητικό ρεκόρ δεν έζησαν ποτέ στη Λονδρέζικη ομάδα στα 1235 παιχνίδια με τον Arsene Wenger στον πάγκο! Το θετικό, αν μπορεί να λεχθεί έτσι, είναι πως η Standard Liege δεν κέρδισε την Vitoria και έτσι μοναδικός τρόπος να μείνει εκτός συνέχειας από τη διοργάνωση η Arsenal είναι να χάσει με 5-0 στην τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου από τη βελγική ομάδα κάτι που φαντάζει εντελώς απίθανο να συμβεί.

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα, ο Aubameyang έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και ο Kamada με δύο γκολ στην επανάληψη διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Ο Ιάπωνας ισοφάρισε στο 55′ και έβαλε σε θέση οδηγούν την ομάδα του οκτώ λεπτά αργότερα. Με το τελικό σφύριγμα και την ακόμη μια τραγική εμφάνιση από τους «κανονιέρηδες» οι φίλαθλοι αποδοκίμασαν τους παίκτες και τον προπονητή. Όσοι έμειναν δηλαδή στο γήπεδο, αφού πέραν ότι η προσέλευση ήταν χαμηλή ο κόσμος ξεκίνησε να αποχωρεί πριν τελειώσει το παιχνίδι.