Ισοπαλία της… χρόνιας στο “Bramall Lane”!

November 24, 2019

Το παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο “Bramall Lane”.

Μία προδιαγραφόμενη μεγάλη νίκη για τη Sheffield United και μια ήττα με κακή εμφάνιση για την Manchester United, μετατράπηκε προσωρινά σε μια επική ανατροπή για τους Red Devils, για να καταλήξει σε μια θεαματική ισοπαλία 3-3 που στο τέλος δεν άφησε καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες.

Οι «λεπίδες« προηγήθηκαν δίκαια 2-0, είχαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα και όλα έδειχναν ότι θα φτάσει σε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα. Στο ίδιο διάστημα η Man Utd ήταν απογοητευτική και κατέγραψε μόλις μία τελική προσπάθεια σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο (αρνητικό ρεκόρ για την ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer από τη μέρα που ανέλαβε τα ηνία ο Νορβηγός)!

Η πιο.. νεανική ανατροπή!
Ωστόσο, η ομάδα του Ole Gunnar Solskjaer έβγαλε χαρακτήρα και κατάφερε να φτάσει σε μια ανατροπή από τα παλιά, σκοράροντας τρεις φορές μέσα σε 7 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα (!) και αγκάλιασε ένα σημαντικό διπλό το οποίο μπορούσε να αποδειχθεί και σημείο στροφής για τη σεζόν.

Ο 19χρονος Brandon Williams μείωσε σε 1-2 στο 72′, για να ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα ο μόλις 18 ετών Mason Greenwood και να γίνεται ο 3ος νεαρότερος σκόρερ για την Man Utd στη Premier League, μετά τους Danny Welbeck (17 ετών και 355 ημερών) and Federico Macheda (17 ετών και 226 ημερών). Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 79΄ με τον Marcus Rashford.

Τον τελευταίο λόγω όμως στο παιχνίδι τον είχε ο McBurnie ο οποίος ήρθε από τον πάγκο και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων!