Επιστροφή με “Special” νίκη

November 23, 2019

Ο Jose Mourinho επέστρεψε με νίκη στα Αγγλικά γήπεδα, μετά από 11 μήνες απουσίας, κερδίζοντας με την νέα του ομάδα Tottenham, στο λονδρέζικο derby, την West Ham, με 2-3.

Ήταν μια νίκη που πανηγυρίστηκε δεόντως από τον “Special One” και μια νίκη που επανέφερε τους Spurs σε τροχιά επιτυχιών.

Καλύτερη σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα η Tottenham, προηγήθηκε με δύο τέρματα των Son 36ο και Mooura 43ο και έβαλε τις βάσεις για την νίκη από το 1ο ημίχρονο… Οι Spurs πρόσθεσαν ακόμη ένα με Kane, στις αρχές του 2ου, αλλά τελικά η εύκολη επικράτηση έγινε αγχώδης στο τέλος, όταν τα σφυριά επέστρεψαν με δύο τέρματα των Antonio και Ogbonna στο 73ο και 96ο λεπτό αντίστοιχα…

Από την άλλη πλευρά η West Ham συνέχισε την καθοδική της πορεία, με ακόμη μια απογοητευτική εμφάνιση και πολλά λάθη, παρά την καλύτερη παρουσία του 2ου ημιχρόνου, με αποτέλεσμα ο κλοιός να στενεύει όλο και περισσότερο για τον Pellegrini.