Πέτυχε επιτέλους νίκη και ξεκόλλησε από τον πάτο!

November 9, 2019

Έπρεπε να περιμένει μέχρι τη 12η αγωνιστική της Premier League η Watford για να πετύχει την πρώτη νίκη της… Οι «σφήκες» ξεκόλλησαν από τον πάτο της βαθμολογίας κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-0 τη Norwich, που έπεσε αυτή στην τελευταία θέση.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Gerard Deulofeu έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, που έδειξαν πόσο ήθελαν τους τρεις βαθμούς. Ο Ισπανός έδωσε μάλιστα και την ασίστ στο δεύτερο γκολ του αγώνα, το οποίο πέτυχε ο Andre Gray στο 52′ έχοντας περάσει στο ημίωρο του παιχνιδιού αντικαθιστώντας τον τραυματία Roberto Pereyra. Αυτό ήταν το τρίτο γκολ του Άγγλου περνώντας ως αλλαγή στο 2019, με κανέναν άλλο ποδοσφαιριστή του πρωταθλήματος να μην έχει πετύχει τόσα μέσα στο τρέχον έτος χωρίς να είναι βασικός.

Μακριά από το βαθμολογικό κέρδος για ακόμη ένα παιχνίδι οι γηπεδούχοι, που δεν εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στην επανάληψη. Ο Christian Kabasele στο 65′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά οι συμπαίκτες του κατάφεραν να κρατήσουν σχετικά εύκολα το προβάδισμα τους.