Ήταν σοβαρή και πέτυχε το πρώτο «διπλό» στη σεζόν!

November 7, 2019

Παρουσιάστηκε σοβαρή στο Βελιγράδι η Tottenham και με μια καλή εμφάνιση έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Ερυθρού Αστέρα. Οι «πετεινοί» επικράτησε με 4-0, ανεβαίνοντας στους 7 βαθμούς στον 2ο όμιλο και με νίκη επί του Ολυμπιακό στην 5η αγωνιστική θα κλειδώσουν την πρόκριση στους «16» του Champions League. Η αποψινή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη της Λονδρέζικης ομάδας στη σεζόν σε όλες τις διοργανώσεις!

Το σκορ άνοιξε ο Lo Celso στο 34′ σε μια φάση διαρκείας όπου προηγήθηκαν δύο δοκάρια. Παρόμοια φάση είχαν οι γηπεδούχοι δέκα λεπτά αργότερα, χωρίς όμως να σκοράρουν. Ακολούθησαν δύο γκολ του Son (57′ & 61′) στις αρχές της επανάληψης, με τον Eriksen στο 85′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Ο Νοτιοκορεάτης δεν πανηγύρισε τα τέρματα που πέτυχε, στέλνοντας μάλιστα μετά το 2-0 μήνυμα με ευχές για καλή ανάρρωση στον Andre Gomes.