Σπουδαίες νίκες για Newcastle, Sheffield και Brighton

November 2, 2019

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της West Ham πέτυχε η Newcastle. Οι «καρακάξες» ήταν καλύτερες από την αντίπαλο τους, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου σημείωσαν δύο από τα τρία γκολ τους. Άνετη επικράτηση για τη Sheffield United κόντρα στην Burnley, «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη από νωρίς. Σημαντικό «τρίποντο» για τη Brighton απέναντι στη Norwich, η οποία συνεχίζει να προβληματίζει.

Δείτε ακόμη:
Αρνείται να χάσει η Liverpool!
Γλύτωσε την γκέλα στο φινάλε η Man City!
Ανακατεμένη τράπουλα ίδιο αποτέλεσμα για την Arsenal!

West Ham-Newcastle 2-3
Με γκολ των Ciaran Clark και Federico Fernandez σε 16ο και 22ο λεπτό αντίστοιχα, οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 51′ ο Jonjo Shelvey με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση έκανε το 3-0, με τα «σφυριά» να μειώνουν σε 3-1 με τον Fabian Balbuena στο 73′ και 3-2 στο 90′ με όμορφο σουτ του Robert Snodgrass, αλλά άργησαν να ξυπνήσουν και δεν είχαν χρόνο να κυνηγήσουν την ισοφάριση.

Sheffield United-Burnley 3-0
Με δύο γκολ του John Lundstram (17′, 43′) και ένα του John Fleck (44′) οι «λεπίδες» κλείδωσαν τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Την ασίστ και στα τρία γκολ έδωσε ο Lys Mousset!

Brighton-Norwich 2-0
Ένα γκολ του Leandro Trossard στο 68′ και του Shane Duffy στο 84′ έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Τα «καναρίνια» συνεχίζουν τον κατήφορο τους.