Ανακατεμένη τράπουλα ίδιο αποτέλεσμα!

November 2, 2019

Τι και αν ανακάτεψε την τράπουλα ο Emery και άλλαξε αρκετά στην ενδεκάδα του! Το αποτέλεσμα περίπου το ίδιο!

Ακόμη μια εμφάνιση μη πειστική, ακόμη ένα εύκολο τέρμα στα μετόπισθεν και συνέχεια στην μετριότητα…

Η Wolves στρίμωξε στο μέγιστο τους κανονιέρηδες στο πρώτο 15λεπτο, δημιουργώντας ούτε λίγο ούτε πολύ 4 καλές φάσεις για τέρμα.

Η Arsenal ισορρόπησε και ήρθε το 1-0 στο 21ο λεπτό με τον Lacazette να δίνει όμορφη assist στον Aubameyang και τον Γκαπονέζο να σκοράρει το 8ο φετινό του γκολ.

Το παιγνίδι είχε αρκετές φάσεις και η Arsenal φάνηκε ότι θα κρατούσε το προβάδισμα που πήρε μέχρι τέλους.

Στο 76ο λεπτό όμως, ως συνήθως, σε μια φάση που δεν μύριζε κίνδυνο και από πλάγιο κανείς δεν πρόσεξε τον Moutinho που με μπαλιά βρήκε τον Jimenez να μην φρουρείται σωστά από τον Chambers ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 1-1.