Το γύρισε μόνος του ο Pepe!

October 25, 2019

O Nicolas Pepe ήρθε από τον πάγκο και με δύο πανέμορφες εκτελέσεις φάουλ χάρισε στην Arsenal τη νίκη. Ο επιθετικός Pepe μπήκε στο 75 και με το σκορ στο 1-2 υπέρ της Guimaraes και πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισε για να… επαναλάβει εαυτόν στις καθυστερήσεις του αγώνα.Ο Ιβοριανός επιθετικός  και έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής που πετυχαίνει δύο γκολ με εκτελέσεις φάουλ σε ένα παιχνίδι στο θεσμό του Europa League μετά τον Luis Suares, το 2013!

Το τελικό 3-2 διατήρησε την Arsenal στην πρώτη θέση του ομίλου με το απόλυτο των 9 βαθμών.

Ο πρώτην ποδοσφαιριστής της Tottenham, Marcus Edwards, άνοιξε νωρίς το σκορ, ενώ το 1-1 διαμόρφωσε ο 18χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός Gabriel Martinelli, φτάνοντας τα πέντε γκολ σε τρία παιχνίδια που βρέθηκε στο αρχικό σχήμα.