Επίσημα αφεντικό στον όμιλο!

October 2, 2019

Επίσημα αφεντικό στον 3ο όμιλο του Champions League είναι από το βράδυ της Τρίτης η Manchester City, που επικράτησε της Dinamo Zagreb στο “Etihad”. Δυσκολεύτηκαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα οι «πολίτες», αλλά τα κατάφεραν δις στο δεύτερο ημίχρονο και με τους τρεις βαθμούς που πήραν απολαμβάνουν πλέον τη μοναξιά της κορυφής. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Shakhtar με ανατροπή στις καθυστερήσεις νίκησε την Atalanta μέσα στην Ιταλία.

Το δρόμο προς τα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στην αναμέτρηση βρήκε ο Sterling στο 66′ με κοντινή προβολή μετά από πάσα -μισό γκολ- που έδωσε ο Mahrez. Ο Foden στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-0, με τον σκόρερ του πρώτου τέρματος να δίνει την ασίστ. Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Manchester City πέτυχε πέντε συνεχόμενες εντός έδρας νίκες στη διοργάνωση!