Βαθμό στις καθυστερήσεις με δέκα παίκτες

September 22, 2019

Συνεχίζει να απογοητεύει η Wolves στην Premier League, μαζεύοντας μόλις τέσσερις βαθμούς μετά από έξι παιχνίδια. Μάλιστα πρέπει να αισθάνονται τυχεροί οι «λύκοι», αφού για δεύτερη φορά στη σεζόν πήραν βαθμό στο φινάλε. Σήμερα στο “Selhurst Park” εξήλθαν ισόπαλοι με την Crystal Palace, ισοφαρίζοντας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, παίζοντας με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Romain Saiss στο 75′.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου, με το τέρμα να χρεώνεται ως αυτογκόλ του Dendoncker μετά το σουτ του Ward. Το γκολ αυτό ήταν το νούμερο 100 για τους «αετούς» στην Premier League έχοντας στον πάγκο τους τον Roy Hodgson. Ο Άγγλος τεχνικός όμως δεν το χάρηκε στο τέλος, αφού ο Diogo Jota κατάφερε στο 90’+5 να πετύχει το 1-1.