Άλωσαν το “Goodison Park” οι «λεπίδες»

September 21, 2019

Την ίδια ώρα με το παιχνίδι στο Μάντσεστερ διεξήχθησαν ακόμη δύο αναμετρήσεις για την 6η αγωνιστική της Premier League. Αμφότερα τελείωσαν με το ίδιο σκορ, 2-0, όμως στο ένα τη νίκη πήρε η φιλοξενούμενη ομάδα. Αυτή ήταν η Sheffield United, που κέρδισε την Everton στο “Goodison Park” με αυτογκόλ του Yerry Mina στο 40′ και τέρμα του Lys Mousset στο 79ο λεπτό. Σπουδαία νίκη για τις «λεπίδες», που παρότι πραγματοποιούν εξαιρετικό ξεκίνημα στη σεζόν.

Με δύο γκολ του Chris Wood σε 10ο και 14ο λεπτό η Burnley πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στη Norwich. Ο Νεοζηλανδός πέτυχε το πρώτο γκολ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο δεύτερο ήταν ανενόχλητος μέσα στη μικρή περιοχή και δεν δυσκολεύτηκε να βρει δίχτυα.