Η μπάλα στη σέντρα (πρόγραμμα/μεταδόσεις)

September 19, 2019

Η μπάλα στη σέντρα (πρόγραμμα/μεταδόσεις)

Μετά τη διεξαγωγή των παιχνιδιών της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, η δράση επιστρέφει και στο Europa League! Σέντρα σήμερα στη φάση των ομίλων της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης, με αρκετούς σπουδαίους συλλόγους να συμμετέχουν και να στοχεύουν να κλειδώσουν την πρόκριση όσο το δυνατόν γρηγορότερα και φυσικά να φτάσουν όσο πιο μακριά γίνεται.

Διαβάστε ακόμη: Οι αγγλικές επιτυχίες στη δεύτερη τη τάξει διοργάνωση

Από άποψη ενδιαφέροντος το Europa League αποτελεί ο… φτωχός συγγενής, ωστόσο, τα οφέλη όσο προχωράει στη διοργάνωση μια ομάδα είναι πολλά. Η προβολή και τα εκατομμύρια αυξάνονται με τα χρόνια, ενώ δεν παύει να είναι ένας ευρωπαϊκός τίτλος, ο οποίος μάλιστα δίνει στον νικητή το εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League της επόμενης σεζόν.

Η Premier League εκπροσωπείται με τρεις ομάδες και δύο από αυτές (Μan Utd και Arsenal) είναι και τα δύο πρώτα φαβορί (τουλάχιστον στοιχηματικά) για να σηκώσουν και την κούπα.

Πρώτη ρίχνεται στη μάχη η Arsenal, η οποία έχει δύσκολο έργο στη Φρανκφούρτη κόντρα στην Eintracht.

Αργότερα το βράδυ η Manchester United υποδέχεται την Astana και χωρίς υποτίμηση πάει για τη νίκη.

Έχοντας δώσει ήδη έξι αγώνες για τα προκριματικά, η Wolves συνεχίζει την πορεία της στη διοργάνωση έχοντας απέναντι της τη Braga για την πρεμιέρα των ομίλων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής την Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου:
19:55 APOEL-Dudelange (Cytavision Sports 1)
19:55 Eintracht Frankfurt-Arsenal (Cytavision Sports 2)
19:55 Qarabag-Sevilla (Cytavision Sports 3)
19:55 Copenhagen-Lugano (Cytavision Sports 4)
19:55 Standard Liege-Vitoria SC (Cytavision Sports 5)
19:55 Dynamo Kyiv-Malmo
19:55 Basel-Krasnodar
19:55 Getafe-Trabzonspor
19:55 PSV Eindhoven-Sporting CP
19:55 LASK-Rosenborg
19:55 Rennes-Celtic
19:55 Cluj-Lazio

22:00 Manchester United-Astana (Cytavision Sports 1)
22:00 Roma-Basaksehir (Cytavision Sports 2)
22:00 Wolves-Braga (Cytavision Sports 3)
22:00 Partizan-AZ Alkmaar (Cytavision Sports 4)
22:00 Porto-Young Boys (Cytavision Sports 5)
22:00 Espanyol-Ferencvaros (Cytavision Sports 6)
22:00 Rangers-Feyenoord
22:00 Ludogorets-CSKA Moskva
22:00 Wolfsburg-Olexandriya
22:00 Gent-St-Etienne
22:00 Monchengladbach-Wolfsberg
22:00 Slovan Bratislava-Besiktas