«Μίλησε» η έδρα!

September 15, 2019

Με δύο γκολ του Callum Wilson η Bournemouth επικράτησε με 3-1 απέναντι στην Everton στο “Vitality Stadium”. Ο Άγγλος επιθετικός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 72′. Ενδιάμεσα οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Dominic Calvert-Lewin και ο Ryan Fraser είχε βάλει ξανά μπροστά στο σκορ τα «κεράσια» στο 67′. Για τον επιθετικό των «ζαχαρωτών» ήταν το πρώτο μετά από 971 αγωνιστικά λεπτά!

Εκμεταλλεύτηκε για πρώτη φορά φέτος την έδρα της λοιπόν η Bournemouth, αφού είχαν προηγηθεί δύο αγώνες με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Οι γηπεδούχοι με τη νίκη τους έφτασαν τους εφτά βαθμούς στην Premier League, όσους έχει και η ομάδα του Μερσεϊσάιντ που απογοητεύει με την έως τώρα παρουσία της. Ασφαλώς είναι ακόμη νωρίς στη σεζόν, αλλά η ομάδα του Marco Silva μετά από την ενίσχυση του Καλοκαιριού μπήκε με μεγάλες προσδοκίες στο πρωτάθλημα και οι φίλαθλοι της περιμένουν να δουν πολλά περισσότερα!