Ο απόηχος του θριάμβου (δηλώσεις)

August 11, 2019

Ούτε οι πιο αισιόδοξοι οπαδοί της Manchester United δεν περίμεναν το αποτέλεσμα του χθεσινού ντέρμπι. Το 4-0 επί της Chelsea και η εμφάνιση του δεύτερου ημιχρόνου σκόρπισε ενθουσιασμό στους φίλους της και φυσικά άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και τον Ole Gunnar Solsjkaer, ο οποίος ξεκίνησε με ένα τεράστιο αποτέλεσμα στη πρεμιέρα του ως μόνιμος προπονητής.

Το χθεσινό παιχνίδι θα το θυμάται σίγουρα για πάντα ο Daniel James , αφού ήρθε στον πάγκο και σκόραρε στο ντεμπούτο του, στην πρώτη φορά που βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο του Old Trafford!

Πρωταγωνιστής του χθεσινού θριάμβου ήταν όμως ο Marcus Rashford. Ο διεθνής Άγγλος άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και έκανε και το 3-0, δύο λεπτά μετά το 2-0 από τον Martial.

Οι τρεις τους μίλησαν στην τηλεόραση του μετά το τέλος του αγώνα και όπως φαντάζεστε δεν μπορούσαν να κρύψουν το χαμόγελο τους. Δείτε τις δηλώσεις τους: