«Καθάρισε» από το πρώτο ματς

August 9, 2019

Σε τυπικής διαδικασίας μετέτρεψε τον επαναληπτικό για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ η Γουλβς. «Καθάρισε» την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι με νίκη 4-0 επί της Πιούνικ μέσα στην Αρμενία. Πλέον οι «λύκοι» επικεντρώνονται στην έναρξη της Πρέμιερ Λιγκ και με το αποτέλεσμα αυτό θα αντιμετωπίσουν πιο χαλαρά το δεύτερο παιχνίδι την ερχόμενη Πέμπτη στην έδρα τους.

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος. Ο Ντόχερτι στο 29′ πλάσαρε σωστά απέναντι από τον τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ, με τον Χιμένες στο 42′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Ο ίδιος παίκτης στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νέβες στις καθυστερήσεις.

Η Γουλβς αγωνίστηκε με τους: Patricio, Doherty (Jonny 63), Bennett, Coady, Boly, Vinagre, Dendoncker, Saiss, Moutinho, Jota (Cutrone 53), Jimenez (Neves 71).