Έχασε από τη Λάτσιο

August 3, 2019

Την ήττα με 4-3 από την Λάτσιο σε φιλικό παιχνίδι δέχθηκε η Μπόρνμουθ. Η ιταλική ομάδα προηγήθηκε με τον Κορέα στο 14′ και ο Λέρμα ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα με συρτό σουτ από το ύψος της επανορθωτικής, ενώ στο 31′ ο Σολάνκε με κεφαλιά σε κενό τέρμα έβαλε μπροστά στο σκορ τα «κεράσια». Με την έναρξη της επανάληψης ο Λουίς Αλμπέρτο ισοφάρισε και πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος με τέρμα του Παρόλο η Λάτσιο πήρε ξανά προβάδισμα. Μάλιστα στο 75′ το διεύρυνε περισσότερο, για να μειώσει ο Στέισι στο 82′ για το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπόρνμουθ αγωνίστηκε με τους: Travers (46′ Begovic), Stacey, Daniels (79′ Corey), Mepham, Butcher (76′ Surridge, Simpson, Lerma, Surman (66′ Dobre), Ibe, Fraser, Solanke.