Ολοκλήρωσε τη δουλειά που είχε ξεκινήσει

August 2, 2019

Με δεύτερη νίκη επί της Κρουσάντερς, η Γουλβς ολοκλήρωση τη δουλειά που είχε ξεκινήσει μια εβδομάδα πριν. Επικρατώντας με 4-1 στη Βόρειο Ιρλανδία, οι «λύκοι» προκρίθηκαν στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ με συνολικό σκορ 6-1. Δύο γκολ σημείωσε ο Χιμένεθ, ένα ο Μπένετ, ενώ αυτό με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα προήλθε από αντίπαλο. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 14′, όμως ένα λεπτό κράτησε το προβάδισμα τους, με το ημίχρονο να τελειώνει με την αγγλική ομάδα να έχει προβάδισμα δύο τερμάτων.

Επόμενο εμπόδιο για τη Γουλβς θα είναι η Πιούνικ, με το πρώτο παιχνίδι να είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στην Αρμενία στις 8 Αυγούστου. Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί μια εβδομάδα αργότερα στο «Μολινό», ενώ να σημειωθεί πως την προσεχή Δευτέρα θα γίνει η κλήρωση για τα πλέι-οφ της διοργάνωσης και η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος θα μάθει αντίπαλο σε περίπτωση πρόκρισης.

Η Γουλβς αγωνίστηκε με τους: Patricio, Traore, Bennett, Coady, Boly, Jonny, Dendoncker, Neves (68′ Saiss), Moutinho, Jota (67′ Vinagre), Jimenez (55′ Gibbs-White).