Σκόραραν νέοι και παλιοί

August 1, 2019

Με νέους και παλιούς παίκτες να σκοράρουν, η Γουέστ Χαμ επικράτησε της Χέρτα σε φιλικό προετοιμασίας. Τα «σφυριά» έμειναν τρεις φορές πίσω στο σκορ και ισοφάρισαν ισάριθμες, για να πάρουν τελικά τη νίκη με 5-3. Η γερμανική ομάδα προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό και στο 11′ ο νεοφερμένος Φορνάλς έφερε το παιχνίδι στα ίσα.  Δέκα λεπτά αργότερα η Χέρτα πήρε ξανά το προβάδισμα, για να ισοφαρίσει ο Λαντσίνι στο 29′ σε 2-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα η Χέρτα έκανε το 3-2, όμως το προβάδισμα κράτησε μέχρι το 70′ όταν το νέο απόκτημα της ομάδας, Αλέ, βρήκε δίχτυα. Στο 79ο λεπτό ο Ντιαγκανά έδωσε για πρώτη φορά στο παιχνίδι προβάδισμα στη Γουέστ Χαμ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με τέρμα του Αντόνιο στο 90′.

Η Γουέστ Χαμ αγωνίστηκε με τους: Roberto, Johnson (71′ Zabaleta), Balbuena (60′ Ogbonna), Diop, Cresswell, Rice (60′ Sanchez), Wilshere (60′ Snodgrass), F. Anderson (60′ Yarmolenko), Fornals (60′ Antonio), Lanzini (71′ Diangana), Haller (71′ Chicharito).