Ο αρχηγός την έστειλε… στον τελικό

July 31, 2019

Στον τελικό του Audi Cup που διοργανώνει η Μπάγερν Μονάχου στο γήπεδο της πέρασε η Τότεναμ. Οι «πετεινοί» επικράτησαν στον ημιτελικό του τουρνουά με 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης, έχοντας σκόρερ τον αρχηγό τους. Ο Χάρι Κέιν βρήκε δίχτυα στο 22ο λεπτό βγαίνοντας σε τετ-α-τετ έπειτα από λάθος του Μαρσέλο που προσπάθησε να γλυτώσει την ομάδα του από ένα πλάγιο αλλά έστειλε τη μπάλα εκεί που βρισκόταν ο Άγγλος επιθετικός.

Αντίπαλος στον αγώνα της Τετάρτης με φόντο το τρόπαιο θα είναι οι οικοδεσπότες. Οι «βαυαροί» στον άλλο ημιτελικό επικράτησαν με 6-1 της Φενερμπαχτσέ, με πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα έκτο πριν συμπληρωθεί μια ώρα παιχνιδιού.

Η ενδεκάδα της Τότεναμ: Gazzaniga, Foyth, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Winks, Ndombele, Lamela, Eriksen, Son, Kane.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πετεινοί» έπαιξαν με τους: Lloris, Walker-Peters, Sanchez, Tanganga, Georgiou, Skipp, Sissoko, Son (66′ Nkjoudou), Dele, Lucas, Kane (66′ Parrott).