Έγινε χρήση του VAR στο φιλικό

July 31, 2019

Φιλικό απέναντι στην Αταλάντα έδωσε η Νόριτς και στο παιχνίδι υπήρχε η δυνατότητα ελέγχου φάσεων με VAR, το οποίο χρησιμοποιήθηκε. Η αγγλική ομάδα αν και προηγήθηκε στον αγώνα, δέχθηκε την ήττα με 4-1 από το σύλλογο του Μπέργκαμο. Ο Κάντγουελ στο 16ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τα «καναρίνια», που είδα τον Μουριέλ να ισοφαρίζει στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο ίδιος παίκτης έδωσε προβάδισμα στην ιταλική ομάδα στο 62′, ενώ Πάσαλιτς και Μπάροου σημείωσαν τα άλλα δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Η Νόριτς αγωνίστηκε με τους: Fahrmann, Byram (76′ Aarons), Godfrey, Leitner (76′ Vrancic), Hernandez (67′ Srbeny), Lewis (84′ Heise), Cantwell (64′ McLean), Klose, Buendia (84′ Idah), Trybull (64′ Drmic), Pukki (64′ Roberts).