Γνώρισε… βαριά ήττα στην Σκωτία

July 29, 2019

Ακόμη ένα παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Λίβερπουλ και μάλιστα σε αυτό γνώρισε… βαριά ήττα. Ναι μεν φιλικό, αλλά οι «κόκκινοι» δεν εντυπωσίασαν για ακόμη ένα αγώνα με την απόδοση τους. Ασφαλώς δεν προβληματίζει αρκετά, όχι γιατί ήταν άνευ σημασίας αναμέτρηση, αλλά λόγω της απουσίας βασικών στελεχών που ακόμη να ενσωματωθούν στην προετοιμασία.

Η Νάπολι επικράτησε με 3-0 στο φιλικό που διεξήχθη στη Σκωτία και… πήρε εκδίκηση για την «5άρα» που είχε δεχθεί πέρσι σε φιλικό από την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Ο Ινσίνιε στο 17ο λεπτό με σουτ από το ύψος της επανορθωτικής άνοιξε το σκορ και στο 29′ ο Μίλικ με κοντινή προβολή διπλασίασε τα τέρματα των «παρτενοπέι». Στο 52ο λεπτό το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε και ο Γιουνές, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Η Λίβερπουλ αγωνίστηκε με τους: Mignolet, Alexander-Arnold (74′ Hoever), Matip (62′ Lovren), Van Dijk (79′ Van den Berg), Robertson (74′ Gomez), Fabinho (79′ Elliot), Henderson (62′ Lallana), Milner (79′ Lewis), Wijnaldum (79′ Duncan), Oxlade-Chamberlain (62′ Wilson ), Origi (62′ Brewster ).