Έδωσε ταυτόχρονα δύο φιλικά

July 27, 2019

Δύο φιλικά ταυτόχρονα έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου η Λέστερ, με αντιπάλους τις Στόουκ και Ρόδερχαμ. Κόντρα στην πρώτη στον πάγκο της ομάδας ήταν ο Μπρένταν Ρότζερς και παρακολούθησε τους παίκτες του να επικρατούν με 2-1, ενώ στο άλλο παιχνίδι που τελείωσε ισόπαλο 2-2 οδηγίες έδιναν Κρις Ντέιβις και Κόλο Τουρέ, βοηθός προπονητής και μέλος του τεχνικού επιτελείου αντίστοιχα.

Στο παιχνίδι με την Στόουκ βρήκε δίχτυα ο Τίλεμανς, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στο 84ο λεπτό. Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκε γκολ, όμως καταγράφηκε μεγάλη ευκαιρία για του γηπεδούχους που έχασαν πέναλτι με τον Βόουκς. Το σκορ άνοιξε ο Ολμπράιτον με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και η προσωρινή ισοφάριση ήρθε στο 70′.

Απέναντι στη Ρόδερχαμ σκόραρε δύο φορές ο Ιχεανάτσο, δίνοντας ισάριθμες φορές προβάδισμα στη Λέστερ. Ο Νιγηριανός επιθετικός σκόραρε στο 11ο και 73ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και τις δύο φορές, στο 38′ και έπειτα στο 81′ κάνοντας το τελικό 2-2.

Στο παιχνίδι με την Στόουκ έπαιξαν οι: Schmeichel, Ricardo, Evans, Maguire, Chilwell, Choudhury, Tielemans, Maddison, Albrighton (78′ Leshabela), Perez, Vardy

Απέναντι στη Ρόδερχαμ αγωνίστηκαν οι: Ward, Justin, Souuncu, Morgan, Gray, Iheanacho, Barnes (85′ Muskwe), Silva (57′ Ghezzal), Mendy (50′ Amartey), Fuchs, King.