Έχασε στο φινάλε σε ένα… σκληρό παιχνίδι

July 22, 2019

Ήττα και στο δεύτερο φιλικό της στις ΗΠΑ δέχθηκε η Λίβερπουλ. Αυτή τη φορά οι «κόκκινοι» έχασαν με 2-1 από τη Σεβίλλη, σε ένα σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ κυρίως από τους παίκτες της Ισπανικής ομάδας. Μάλιστα προς το τέλος της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο Νιανιόν της Σεβίλης για ντροπιαστικό κτύπημα στο νεαρό Λαρούσι, που πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο.

Στα του αγωνιστικού κομματιού, η Σεβίλη προηγήθηκε στο 37ο λεπτό με τον Νολίτο και η ομάδα του Μερσεϊσάιντ ισοφάρισε με τον Ορίγκι στο στο 44′. Το γκολ της νίκης για την Ισπανική ομάδα σημειώθηκε στο φινάλε του φιλικού και συγκεκριμένα στο 90′ με σκόρερ το νεαρό Πότσο που είχε περάσει ως αλλαγή λίγο προηγουμένως.

Η ενδεκάδα της Λίβερπουλ: Lonergan, Alexander-Arnold, Phillips, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Woodburn, Wilson, Origi.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρατάχθηκε ως εξής: Mignolet, Fabinho, Lovren, Milner, Gomez, Brewster, Kent, Lewis, Jones, Hoever, Larouci (80′ Duncan).