Φιλική «4άρα» επί της Λιντς στην Αυστραλία

July 17, 2019

Με «4άρα» επί της Λιντς συνέχισε την προετοιμασία της στην Αυστραλία η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μπροστά σε 55 χιλιάδες οπαδούς βρέθηκαν στο γήπεδο και παρακολούθησαν το φιλικό. Ανώτεροι στην αναμέτρηση οι «κόκκινοι διάβολοι», σημειώνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο απέναντι στην ομάδα της Τσάμπιονσιπ. Ο Γκρίνγουντ μόλις στο 7ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και ο Ράσφορντ στο 27′ διπλασίασε τα τέρματα της. Στο έκτο λεπτό της επανάληψης ο Τζόουνς με κεφαλιά ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ και ο Μαρτσιάλ με πέναλτι στο 69′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Η ενδεκάδα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Romero, Wan-Bissaka, Bailly, Lindelof, Rojo, McTominay, Pogba, Greenwood, Mata, James, Rashford. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: J. Pereira, Dalot, Smalling, Jones, Young, Matic (Garner 78), A.Pereira, Chong, Gomes, Lingard, Martial.

Για τη Λιντς αγωνίστηκαν οι: Casilla, Douglas, Forshaw, Cooper, Roofe, Bamford (Bogusz 63), Dallas (Hossanah 66), Hernandez (Stevens 77), Harrison, Phillips, Berardi.